riga
head1 head2 logo
head4 cements
riga
head5 riga
kromoglas2
 

Kromoglass 2

Skloionomerní výplňový cement.
- Vynikající vazba na zubní sklovinu i dentin
- Vysoká odolnost proti prasknutí a tlaku

Charakteristika

Kromoglass 2 je doporučován pro výplně I. třídy, opravy klínových defektů a erozí skloviny, kořenů blízko krčků, pro výplně rozsáhlých puklin a podpůrné výplně pro korunky. V průběhu chemické vazby s dentinem a sklovinou není nutno použít žádné jiné vazby.

Příprava kavity

Výplň nesmí být tenčí než 1 mm. Vyčistěte kavitu 3% roztokem hydrogen peroxidu, opláchněte vodou a vysušte. V případě, že dentin má menší tloušťku než 1,5 mm, doporučujeme použít přípravky na ochranu dentinu.

Příprava cementu

Před použitím protřepejte nádobu s práškem. Prášek s vodou (doporučujeme destilovanou) smíchejte na skleněné destičce a postupně přidávejte obě ingredience až do požadovaného konečného množství směsi. Dávkování 1 ml vody na 5-6 g prášku. Doba míchání 30-45 s, pracovní čas 3 minuty, doba tuhnutí 2-4 minuty, doba tuhnutí v ústech 2-3 minuty, doba tuhnutí pro čištění: 15 minut.

Pracovní postup

Je nutné, aby Váš pracovní prostor byl suchý i v průběhu procesu tuhnutí. Je vhodné použití rubber dam. Ihned po aplikaci materiálu Kromoglass 2 přikryjte výplň maskou, protože materiál je v této fázi procesu citlivý na vlhkost. Po skončení doby tuhnutí, nejméně však po 6 minutách, odstraňte přebytečný cement a prověřte tvar výplně.


Návod je možné vidět i na videu.

 

filo
     
filo
 

 

© Copyright 2019 - 2020, Lacod.cz, Všechna práva vyhrazena!