riga
head1 head2 logo
head4 cements
riga
head5 riga
kromoglass3
 

Kromoglass 3

Skloionomerní permanentní cement.
- na vodní bázi (biokompatibilní)
- extra-jemná zrnitost
- vynikající vazba na zubní sklovinu i dentin
- vysoká odolnost proti prasknutí a tlaku
- nízká rozpustnost
- nízká tepelná roztažitost
- dlouhotrvající uvolňování fluoridů

Charakteristika

Kromoglass 3 je jemný skloionomerní cement na vodní bázi určený pro permanentní cementování korunek, můstků, inlayů a onlayů a ortodontických výztuží. Kromoglass 3 má vynikající přilnavost na sklovinu a dentin, nízkou rozpustnost a tepelnou roztaživost, což jsou vlastnosti zaručující přesné cementování v průběhu práce. Průběžné uvolňování fluoridu přispívá k dlouhotrvajícímu lepení a snižuje riziko vzniku nových kazů.

Příprava cementu

Před použitím protřepejte nádobu s práškem. Prášek s vodou (doporučujeme destilovanou) smíchejte na skleněné destičce a postupně přidávejte obě ingredience až do požadovaného konečného množství směsi. Dávkování 1 ml vody na 5-6 g prášku. Doba míchání 30-45 s, pracovní čas 3 minuty, doba tuhnutí 2-4 minuty, doba tuhnutí v ústech 2-3 minuty, doba tuhnutí pro čištění: 15 minut.

Pracovní postup

Je nutné, aby Váš pracovní prostor byl suchý i v průběhu procesu tuhnutí. Je vhodné použití rubber dam. Ihned po aplikaci materiálu Kromoglass 3 přikryjte výplň maskou, protože materiál je v této fázi procesu citlivý na vlhkost. Po skončení doby tuhnutí, nejméně však po 6 minutách, odstraňte přebytečný cement a prověřte tvar výplně.


Návod k použití lze vidět na videu.

 

filo
     
filo
 

 

© Copyright 2019 - 2020, Lacod.cz, Všechna práva vyhrazena!