riga
top1 top2 logo
top3 alginati
riga
top5 pixel_grey

 

 

algisyr

Safe lock bags

Kromopan

Kromopan je revoluční vynález ve stomatologii pro nejkvalitnější ale zároveň snadno zhotovitelné alginátové otisky.
Pomocí chromatického fázového indikátoru (originální patent LASCOD) je možné vizuálně kontrolovat průběh jednotlivých pracovních fází, čímž je předcházeno zbytečným ztrátám materiálu a času.
Historický úspěch Kromopanu je založen na jeho přizpůsobitelnosti se různým technikám otiskování, požadavkům klinických studií, různým zvyklostem ošetřujícího lékaře a teplotám okolí.
Snadné použití, přesnost a dlouhodobá rozměrová stálost Kromopanu významně zjednoduší Vaši každodenní práci.

Univerzální aplikace

Otisk modelů pro studijní účely
- Otisk antagonisty

Otisk snímacích zubních protéz
- kovová konstrukce protéz
- částečné protézy
- ortodoncie
- snímací protézy
- příprava pro korunky a můstky

Snadné použití

Chromatický fázový indikátor – Indikátor barevné změny Vám poskytne dokonalou kontrolu nad každou fázi přípravy materiálu k otiskování. Není potřeba se negativních reakcí v důsledku teplotních změn prostředí. Chromatický alginát se tomu snadno přizpůsobí díky dostatečně dlouhému pracovnímu času ve fázi přípravy materiálu a krátké době tuhnutí v ústech pacienta.

Pracovní čas

Aby byl dostatek času na přípravu materiálu, je pracovní čas Kromopanu delší. Doba tuhnutí v ústech je naopak minimální, aby byl zajištěn maximální komfort pacienta.


 

Pracovní čas (příprava materiálu) *

Tuhnutí v ústech

Kromopan

1 min 45 s

30 s

* měřeno při 23 ºC


Personal Krono

Personal Krono se používá k prodloužení pracovního času alginátů LASCOD, kdykoliv to vyžaduje významná změna teploty prostředí, nebo tvrdosti používané vody. Přidáním jedné kapky tekutiny Personal Krono do vody používané pro přípravu alginátu se prodlouží pracovní čas materiálu o 20 sekund.

Kvalita materiálu

Přísná každodenní kontrola jednotlivých komponentů surového materiálu k výrobě otiskovací hmoty Kromopan, inovativní výrobní technologie a neustálý výzkum zaručují společnosti neměnnou kvalitu výroby a velmi přesný produkt.
Kromopan spolehlivě vykresluje i ty nejjemnější detaily a garantuje přesnou reprodukci pro přípravu jakékoliv protetické práce.


 

micron
µ

springback
%

rozměrová stabilita

Kromopan

20

95

100


Odolnost Kromopanu je vyjádřena pevností v tlaku v průběhu extrakce z ústní dutiny a vysokou elasticitou, vyjádřenou ukazatelem springback 95 % - schopností materiálu návratu do původního tvaru – což je zárukou pro perfektní otisky i v případě výrazných podsekřivin.
Kromopan je kompatibilní se všemi druhy sádry.

Stabilita

Rozměrová stabilita otisku přes 100 hodin.
Sádrový model musí být přesnou kopií ústní dutiny, stejně jako samotný otisk. Proto je důležité, aby otisk zachoval všechny detaily tak dlouho, jak to je jen možné.
Stabilní hydrocolloidy používané při výrobě Kromopanu zaručují rozměrovou stabilitu bez nutnosti dalšího zvlhčení otisku.
Z důvodu odstranění případných zbytků slin otisk po sejmutí opatrně opláchněte. Otisk ponořte do roztoku vody a sodia – hypochloritu v koncentraci 2 %, přibližně 2 minuty. Poté otisk opláchněte opět čistou vodou, odstraňte vodu a vložte otisk do uzavíratelného igelitového sáčku.
Unikátní chemické složení Kromopanu zaručuje rozměrovou stabilitu i při ponoření do dezinfekčního roztoku a v případě delšího uchovávání otisku.

Užitečné tipy a pracovní postup

Doporučujeme Kromopan uchovávat v původním balení a sáček nepropustně uzavřít sponou.
Pokud si přejete Kromopan uchovávat v plastové nádobě, nezapomeňte nádobu vždy předem důkladně vypláchnout a vyčistit od zbytků materiálu, aby nedošlo k případné křížové kontaminaci. Otiskovací hmota by měla být uchována v suchém prostředí, mimo slunečné záření a mimo dosah přímého tepelného zdroje z důvodu prodloužení životnosti materiálu.
Po každém použití nástroj, nádobku, špachtličku a otiskovací lžíci důkladně očistěte. Nikdy nepoužívejte nástroje znečištěné od jiných materiálů.
Při míchání alginátu vždy nejprve ručně nalijte vodu do míchací nádoby a teprve potom přidejte prášek. Předcházíte tím vzniku sraženin a vzduchových bublin. Doporučujeme řídit se několika jednoduchými radami níže, abyste použitím otiskovacích hmot LASCOD dosáhli vždy těch nejlepších výsledků.
Míchejte alginát ručně 45 vteřin, v případě použití mechanického míchání nastavte čas míchání mezi 10–15 vteřin.
Při nabrání otiskovací směsi dbejte vždy na to, aby malé množství materiálu přetékalo přes okraj lžíce.
Teplota vody, teplota prostředí a mechanický způsob míchání ovlivňují pracovní čas alginátu.

Pracovní postup

1. Pečlivě promíchejte prášek s vodou. Pro průměrný otisk použijte 1 odměrku prášku a 1 odměrku vody, pro kompletní otisk 2 odměrky vody a 2 odměrky prášku.
2. Doba míchání je 45 sekund při 23 °C – fialová barva.
3. Pracovní čas je 1 minuta při 23 °C – růžová barva, čas vhodný k naložení směsi do otiskovací lžíce.
4. Doba tuhnutí v otiskovací lžíci je 1 minuta – bílá barva, čas vhodný ke vložení otiskovací lžíce do pacientových úst.
5. Doba tuhnutí v ústech je 30 sekund.
6. Opláchněte otisk a odlijte model v průběhu 100 hodin. Otisk uchovávejte v plastikovém sáčku

viraggio kromopan


Návod je možné vidět i na videu.

 

riga
     
riga
 

© Copyright 2019 - 2020, Lacod.cz, Všechna práva vyhrazena!