riga
top1 top2 logo
top3 who we are
riga
logo5 pixel_grey

kleio_old

litark_old

akripon

kromopan_old


lascodoggi

Historie

Příběh společnosti LASCOD se začal psát ve Florencii u jednoho nejmenovaného zubního zástupce, který navštívil univerzitního profesora se záměrem identifikovat a získat zubní cementovou hmotu. Chtěl na trh uvést zubní cement se stejnými vlastnostmi jako měl vzorek, který získal. Po objevení formule následovala výzva v podobě pochopení výrobního procesu. Díky zkušenostem, odhodlání, vášní a troše štěstí dokázal profesor vyrábět zubní cement daleko vyšší kvality, než jaké dosahoval původní vzorek.

V roce 1946 byla založena malá laboratoř, která se později transformovala do dynamické mezinárodní chemické společnosti. Pro LASCOD jsou vždy prioritou požadavky zákazníků a trhu.

Prvními produkty, které byly uvedeny na trh se stal zinko-oxyfosfátový cement Kleio a provizorní zubní cement Litark. Nová technologie chromatických indikátorů LASCOD byla aplikována také na typy 3 a 4 dentálních sáder s názvy Kromotypo 3 a Kromotypo 4. Kromopan se pro svojí dosud nevídanou přesnost okamžitě stal důležitým milníkem v oblasti stomatologie. Patentovaný indikátor CHROMATIC umožňuje okamžitou vizuální kontrolu v různých fázích přípravy, čímž není při přípravě ztrácen čas. Portfolio produktů alginátu bylo poté rozšířeno o Litochrom, Alginelle, Alginor a Millenium. Více než půl století výzkumu a zkušeností v oblasti alginátu daly vzniknout produktům jako Personal Krono, což je jediný regulátor pracovního času pro algináty, který je schopen zvýšit další použití alginátů LASCOD.

Nová technologie chromatických indikátorů LASCOD byla aplikována také na typy 3 a 4 zubních kamenů Kromotypo 3 a Kromotypo 4. Světový trh s dentálními sádrami byl rozšířen o sortiment Singletypo: řada dentálních sáder vyvinutá speciálně pro uspokojení všech požadavků moderních zubních laboratoří. Práce na sérii alginátů byly ukončeny a společnost LASCOD tak oznámila vytvoření produktu Time out – tekutiny, která je schopná ovlivnit pracovní dobu dentální sádry.

Stávající řada zubního cementu byla později dokončena chemickou společností z Toskánska spolu s řadou skloionomerních cementů na bázi vody, Kromoglass 1, Kromoglass 2 a Kromoglass 3.

Dodatečné investice a výzkum sloučenin přinesl první Silaxil, silikon vytvrzující kondenzaci a později Ghenesyl jedinečný silikon s hydroaktivním přídavným tvrdnutím. LASCOD si dobře uvědomuje specifické požadavky zubních techniků, a proto také vyvinul laboratorní tmel Ergasil pro kondenzační tvrdnutí.

LASCOD nedávno rozšířil sortiment výrobků o řadu All Cleaner. Ta nabízí řadu koncentrátů nebo hotových tekutých čistících prostředků speciálně navržených pro stomatologické nástroje a zásobníky.

LASCOD DNES

Vysoce kvalifikovaný personál, 70 let zkušeností na trhu, celosvětová distribuční síť, uznávání jakosti výrobků spolu s moderními výrobními kapacitami, balením a logistikou udělali z LASCODu referenční bod v oboru zubního lékařství. Know-how a úspěch v oblasti zubního lékařství nám umožnili společnosti prozkoumat další oblasti využití produktů, jako jsou podiatrie, audiologie, kosmetika, filmy a strojírenství.

Inovace je pro každého v LASCODu synonymem pro expanzi na mezinárodním trhu, novou image produktů a dalším plněním požadavků zákazníků z celého světa.

Produkty z oblasti silikonu mají dnes velký význam, ať už pro zubní praxi nebo pro zubní laboratoře. LASCOD neustále pracuje na inovacích a změnách, zatímco se drží svých tradic, aby dosáhli udržitelného rozvoje produktů a technologií. Vývoj nových produktů, nové trhy působení, školení zaměstnanců v LASCOD, i mimo něj, jsou nástroji společnosti k dosažení dokonalosti, přičemž vždy věnuje maximální pozornost těm, kteří ji umožnili dosáhnout vytyčeného cíle: zákazníkům.

riga
     
riga
 

 

© Copyright 2019 - 2020, Lacod.cz, Všechna práva vyhrazena!